Miejskie Przedszkole nr 22 w Katowicach

Do naszego przedszkola uczęszczają dzieci w wieku 2,5 - 6 lat. Jest to przedszkole 3-oddziałowe - przystosowane do opieki nad 75 dziećmi.



W przedszkolu znajdują się 3 sale zabaw, 2 łazienki, sala rekreacji - służąca jednocześnie jako sala gimnastyczna, wyposażona w sprzęt sportowy. Sale zabaw są wyposażone w odpowiednie do wieku dzieci zabawki , gry i sprzęty edukacyjne.



Przedszkole posiada własny ogród z roślinami ozdobnymi , piaskownicą, boiskiem oraz sprzętem do zabaw ruchowych - bieżnie, mostki, huśtawki itp.



wtorek, 25 listopada 2014

PROPOZYCJE MUZEUM ŚLĄSKIEGO

WYKŁADY/ SPOTKANIA/ WARSZTATY

W 4 strony… O sztuce 27 listopada / 17.00 / wstęp 5 zł / Muzeum Śląskie w Katowicach, al. W. Korfantego 3  Zwierciadło świata i religii? Czy obraz czasów? Sztuka jest często postrzegana pod kątem tradycji, nowoczesności, swojskości i inności. W czwartkowe popołudnie porozmawiamy o sztuce nowoczesnej i najnowszej. Punktem wyjścia będzie dzieło Antoine-Jean Grosa „Bitwa pod Iławą”.
 

Imagine – czyli zmysły a scenografia
Spotkanie poświęcone działaniom na styku mediów, sztuk performatywnych i audiowizualnych, którego przedmiotem będzie refleksja nad rolą zmysłów – w szczególności słuchu, dotyku i węchu.

27 listopada / 17.00 / wstęp 5 zł / Muzeum Śląskie w Katowicach, ul. T. Dobrowolskiego 1
Projekcja filmu „Imagine” w reż. Andrzeja Jakimowskiego z audiodeskrypcją oraz spotkanie z Tomaszem Strzymińskim – prezesem Fundacji Audiodeskrypcja.
 

Piątka ze sztuki, czyli pięć odsłon wystaw stałych Muzeum Śląskiego. Prezentacja obrazu Jerzego Nowosielskiego
Spotkania z wybranym dziełem sztuki, kącik zabaw plastycznych dla dzieci, oprowadzanie po wnętrzach nowej siedziby
29 listopada / godz. 12.30 / wstęp wolny / Muzeum Śląskie w Katowicach, ul. T. Dobrowolskiego 1

Obraz Jerzego Nowosielskiego, jednego z najważniejszych polskich malarzy 2. połowy XX wieku, będzie „gościem” spotkania, podczas którego porozmawiamy o nowej ekspozycji sztuki współczesnej. Muzealna kolekcja, która w oryginalnej i nowatorskiej aranżacji zostanie udostępniona w czerwcu przyszłego roku, obejmuje malarstwo materii, abstrakcję geometryczną oraz emocjonalną, taszyzm, malarstwo metaforyczne, neoekspresjonizm i neofigurację, a także sztukę najnowszą.
Prowadzenie – J. Szeligowska-Farquhar

WYSTAWY Byt niebytu. Malarstwo Władysława Wałęgi
do 8 lutego 2015

Obrazy Władysława Wałęgi odznaczają się onirycznym nastrojem. Odnajdziemy w nich odwoływanie się do podświadomości, zatracanie granicy pomiędzy tym, co wyobrażone a tym, co realne.  Artysta, używając symbolu, nazywa i dookreśla swoje lęki, a zarazem je artykułuje, dokonując samoleczenia. Malarstwo stało się dla artysty nie tylko sposobem wypowiedzi i autoterapią, ale także źródłem satysfakcji.
Kurator: Sonia Wilk

Oczami śląskich fotografów – 2. edycja
do 11 stycznia 2015
Aby wykonać dobre zdjęcie, trzeba wykazać się nie lada cierpliwością podczas wielogodzinnego wyczekiwania na odpowiedni moment czy „obiekt”. Efekty takich polowań można zobaczyć na wystawie prezentującej fotografie autorstwa członków Okręgu Śląskiego Związku Polskich Fotografów Przyrody.
Kurator: Agata Sady
„A jak sie wojna zaczła…” Górnoślązacy na Wielkiej Wojnie 1914-1918
do 22 lutego 2015
Pierwszy konflikt zbrojny w skali światowej, zwany Wielką Wojną, obalił nie tylko porządek polityczny na naszym kontynencie, ale także przeobraził styl życia i mentalność wszystkich mieszkańców Europy, w tym także pruskiej oraz austriackiej części Górnego Śląska. Jak duże piętno odcisnęła I wojna światowa na losach Górnoślązaków dowiemy się z wystawy prezentowanej w Muzeum Śląskim. 
Kuratorzy: Michał Witkowski, Paweł Parys

Siła dokumentu. Stanisław Jakubowski. Fotografia
do 15 stycznia 2015
Górnicze akcje ratunkowe, pożar rafinerii w Czechowicach czy pionierska operacja przeszczepu serca przeprowadzona przez zespół medyczny prof. Zbigniewa Religi – to tylko przykładowe sytuacje z wielu, które można było obserwować dzięki zdjęciom Stanisława Jakubowskiego, pierwszego Polaka nagrodzonego złotym medalem w prestiżowym konkursie World Press Photo w kategorii fotoreportażu.
Kurator: Danuta Kowalik-Dura

Jerzego Zitzamana folklor z baśni i ludowej tradycji
do 23 grudnia // Centrum Scenografii Polskiej Oddział Muzeum Śląskiego, ul. T. Dobrowolskiego 1 w Katowicach

Wystawa prezentująca prace Jerzego Zitzmana – malarza, scenografa, reżysera teatralnego, twórcy filmów animowanych oraz inicjatora Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Lalkarskiej w Bielsku-Białej. Zitzman był współzałożycielem i wieloletnim dyrektorem Teatru Lalek „Banialuka”, związanym również ze Śląskim Teatrem Lalki i Aktora „Ateneum” oraz bielskim Studiem Filmów Rysunkowych.
Kurator: Magdalena Czerny-Kehl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz